MMA.ORG.PL

KSW

KSW 72: wyniki walk, relacje, zdjęcia

Opublikowane

ksw 72
źródło: KSW / kswmma.com

Wyniki gali , która odbyła 23 lipca w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia.

Tomasz znokautował Andrzeja Grzebyka

W walce wieczoru gali Tomasz , numer dwa zestawienia najlepszych zawodników wagi półśredniej , zmierzył się z Andrzejem Grzebykiem, numerem pięć tego rankingu.

Obaj zawodnicy rozpoczęli pojedynek od niskich kopnięć, ale szybko poszyły w ruch również pięści, które zakończyły bój już w pierwszej rundzie. Tomasz Romanowski trafił mocnym lewym, po którym rywal padł na matę. Tomasz już w parterze wyprowadził kilka kolejnych ciosów, po których do akcji wkroczył sędzia i zdecydował o przerwaniu walki.

Wynik: Tomasz Romanowski pokonał Andrzeja Grzebyka przez TKO (uderzenia), 3:53, runda 1

Dawid Śmiełowski rozbił Patryka Kaczmarczyka

Drugą walką wieczoru gali 72 było mocne starcie młodych, wygłodniałych wilków polskiego MMA. Niepokonany Dawid Śmiełowski zmierzył się w okrągłej klatce z Patrykiem Kaczmarczykiem.

Patryk od początku starał się wywierać presję na Dawidzie Śmiełowskim. Po dobrych atakach w stójce próbował przenieść walkę na matę, ale ostatecznie bój trafił do klinczu pod siatką, gdzie toczył się prawie do końca rundy. Gdy tylko walka wróciła do stójki, Patryk zaatakował i obalił rywala, ale już chwilę później gong przerwał pojedynek.

Drugą rundę Śmiełowski rozpoczął od dobrej akcji pięściarskiej, ale chwilę później udanie przeniósł walkę na matę. Starcie szybko wróciło jednak do stójki. próbował ponownie obalać, ale jego akcje nie przyniosły rezultatu. W pewnej chwili Dawid Śmiełowski trafił potężnym kopnięciem na korpus, po którym Patryk padł na matę, a sędzia zdecydował o przerwaniu walki.  

Wynik: Dawid Śmiełowski pokonał Patryka Kaczmarczyka przez KO (kopnięcie na korpus), 2:51, runda 2

Brian Hooi znokautował Michała Pietrzaka

Numer cztery wśród najlepszych zawodników wagi półśredniej, Michał , zmierzył się 23 lipca z debiutujący w okrągłej klatce Holendrem, Brianem Hooiem.

Brian Hooi od początku walki próbował wywierać presję na Michale. W pewnej chwili pięknie trafił rywala wysokim kopnięciem, po którym Brian wylądował na macie. Hooi szybko jednak doszedł do siebie i starcie dalej rozgrywało się w stójce, a po chwili to Michał padł na matę po ciosie rywala. wrócił do walki, widać jednak było, że jest mocno naruszony. W końcu Brian wyprowadził kolejny celny cios, po którym zaczął rozbijać Michała na macie. W końcu wkroczył sędzia i przerwał starcie.   

Wynik: Brian Hooi pokonał Michała Pietrzaka przez TKO (łokcie), 3:20, runda 1

Emilia Czerwińska pokonała Sarę Luzar-Smajić

Podczas KSW 72 doszło do zderzenia dwóch mocnych zawodniczek kategorii muszej. Sara Luzar-Smajić, numer trzy w rankingu najlepszych fighterek organizacji KSW, zmierzyła się z aspirującą do tego zestawienia, Emilią Czerwińską.

Panie od początku postawiły na mocne wymiany stójkowe. Sara próbowała wywierać presję na Emilii, a Polka świetnie odpowiadała mocnymi kontrami. W pewnej chwili Czerwińska trafiła potężnym ciosem, po którym Smajić padła na matę, ale przetrwała trudne chwile i wytrwała do kończącego gongu.

Drugą odsłonę walki Smajić rozpoczęła od ostrego ataku, ale Czerwińska szybko zastopowała zapędy rywalki. W połowie rundy Sara spróbowała obalić Polkę, ale ostatecznie sama znalazła się pod rywalką. Polka do kończącego gongu nie oddała górnej pozycji na macie.

W trzeciej rundzie Smajić postanowiła szybciej spróbować obalenia i udanie przeniosła walkę na matę. W parterze Polka nie pozwoliła rywalce na ataki i w końcu sędzia zdecydował się podnieść bój do stójki, w której pojedynek toczył się już do końca.

Starcie rozegrało się na pełnym dystansie, a jego zwyciężczynią została Emilia Czerwińska.

Wynik: Emilia Czerwińska pokonała Sarę Luzar-Smajić jednogłośną decyzją (2 x 29-28, 29-27)

rozbił w parterze Bartłomieja Gładkowicza

Ciekawa konfrontacja kategorii półciężkiej odbyła się w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia. W boju tym przywitał debiutującego w okrągłej klatce Bartłomieja Gładkowicza.

Sy rozpoczął od mocnych kopnięć, ale po kilku wymianach z Polakiem przeniósł walkę do parteru i znalazł się za plecami Bartka. Francuz dobrze kontrolował starcie na macie, rozbijał Gładkowicza ciosami i próbował złapać go w duszenie. W pewnej chwili Gładkowicz odwrócił pozycję i chciał złapać Sy w technikę kończącą, ale akcja nie była uda.

W drugiej odsłonie walka ponownie szybko trafiła na matę, gdzie Oumar miał zdecydowaną przewagę nad Bartłomiejem. Dosłownie na kilkanaście sekund przed kończącym gongiem Polak odwrócił pozycję, ale nie zdołał odwrócić losów całej rundy.

W trzeciej odsłonie obraz walki nie uległ zmianie. Francuz dalej dominował w parterze nad Polakiem i ostatecznie wygrał całą walkę na punkty.

Wynik: Oumar Sy pokonał Bartłomieja Gładkowicza przez jednogłośną decyzję  (30-25, 30-26, 30-27)

Patryk zdominował Gustavo Oliveirę

W trzeciej walce gali KSW 72 Patryk przywitał debiutującego w organizacji Brazylijczyka, Gustavo Oliveirę.

Po kilku pojedynczych ciosach Polak obalił rywala i rozbijał go z górnej pozycji. próbował zaatakować techniką kończącą, ale Patryk dalej kontrolował bój na macie i dotrwał w górnej pozycji do końca rundy.

Druga odsłona walki rozpoczęła się podobnie. Surdyn zaatakował dobrym prawym, a potem obalił Oliveirę i utrzymał go na macie do kończącego gongu. ponownie próbował założenia technik kończących, jednak żadna z nich nie zakończyła się sukcesem.

W trzeciej rundzie Polak dalej wdrażał swój skuteczny plan na walkę w parterze. Pod koniec walki zdobył dosiad i zaatakował mocnymi ciosami, ale nie zdołał rozbić Oliveiry przed czasem.

Wynik: Patryk Surdyn pokonał Gustavo Oliveirę przez jednogłośną decyzję (3 x 30-26)

Yann Liasse zwyciężył z Hubertem Szymajdą

W drugim boju kieleckiej gali doszło do pojedynku w wadze lekkiej pomiędzy Hubertem Szymajdą i Yannem Liasse.

Liasse rozpoczął od dobrych ciosów i kopnięć, ale przy jednej z akcji trafił w duszenie gilotynowe Polaka.  Yann wydostał się z uchwytu Szymajdy i walka dalej toczyła się na macie. W końcu jednak bój wrócił do klinczu, a następnie do wymian w stójce. Pod koniec rundy walka jeszcze raz na chwilę trafiła na matę, a potem do klinczu, gdzie Liasse zaznaczył ciosami swoją przewagę.

Chociaż Szymajda na początku drugiej odsłony walki ruszył z mocnymi atakami, Liasse dalej lepiej kontrolował walkę, narzucał własne tempo pojedynku i wywierał presję. W pewnej chwili Szymajda upadł na matę, a Liasse mocno zaatakował go w parterze. Polak przetrwał trudne chwile, wrócił do walki, obalił rywala i atakował go łokciami z górnej pozycji. Pod koniec rundy Liasse odwrócił pozycję i sam znalazł się z góry.

Od presji rozpoczął trzecią rundę zawodnik z Luksemburga, ale Szymajda nie oddawał pola i również mocno atakował. Polak próbował też obalić Yanna, jednak nie były to udane akcje. W pewnej chwili obaj zawodnicy poszli na mocną wymianę pod siatkę, ale tam zdecydowanie lepiej trafił Liasse. W końcu walka trafiła na matę, gdzie kontrolował ją Liasse, który mocnymi ciosami próbował skończyć starcie przed czasem. Ostatecznie jednak starcie rozegrało się na pełnym dystansie, a sędziowie wygranym wskazali Yanna Liasse.

Wynik: Yann Liasse pokonał Huberta Szymajdę przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-26)

Robert Maciejowski pokonał Arkadiusza Kaszubę

Pojedynkiem otwierającym galę KSW 72 w Kielcach było starcie w wadze półśredniej pomiędzy Robertem Maciejowskim i Arkadiuszem Kaszubą.

Cała pierwsza runda rozegrała się w stójce. Mocne ciosy i kopnięcia wyprowadzane były z obu stron, ale żaden z zawodników nie uzyskał w boju znaczącej przewagi.

W drugiej rundzie dosłownie na chwilę pojawił się klincz. Zawodnicy cały czas jednak skupiali się na wymianach w stójce.

Trzecią odsłonę rozpoczął od próby sprowadzenia walki na matę, ale Maciejowski wybronił się przed tym atakiem i panowie dalej konfrontowali się w szermierce na pięści i kopnięcia.

Ostatecznie sędziowie zwycięzcą pojedynku wskazali Roberta Maciejowskiego.

Wynik: Robert Maciejowski pokonał Arkadiusza Kaszubę przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28; 28-29)

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement