MMA.ORG.PL

MMA-VIP

Murański i Najman złamali zasady. Nie będzie walki, będą pozwy!

Opublikowane

elite fighters
fot.: Materiały Prasowe / Elite Fighters

Prezentujemy poniżej treść oficjalnego oświadczenia federacji dotyczącego naruszenia przepisów umowy pomiędzy organizacją a w.w. zawodnikami:

II Gala Elite Fighters – naruszenie postanowień umowy przez Najmana i Murańskiego

Naruszenie postanowień umowy na walkę wieczoru (p. Jacek oraz p. Marcin )
Arena Gliwice, 29.01.2022, godzina 18:00

W związku z bardzo licznymi i wysoce niespójnymi informacjami, które od dłuższego czasu (od
momentu ogłoszenia naszej walki wieczoru) pojawiają się w Internecie, pragniemy przedstawić stan faktyczny oraz stanowisko Federacji .

P. Jacek oraz p. Marcin są związani z Federacją Elite Fighters obowiązującą obie strony umową. P. Jacek (dwie odrębne umowy podpisane na p. Jacka Murańskiego i p. Joannę Murańską – managera poprzez system internetowego uwierzytelnienia Autenti w dniu 12 września 2021, zaliczkę na poczet walki otrzymał 7 października 2021, aneks o zmianie miejsca i daty podpisał w dniu 15 października 2021).

P. (umowa podpisana notarialnie w Kancelarii Notarialnej Urszula Ozga Notariusz, Roman Ozga Notariusz w Zakopanem przez p. Julitę Najman w dniu 16 września 2021 – w obecności męża p. Marcina Najmana, zaliczkę na poczet walki otrzymał 16 września 2021, aneks o zmianie miejsca i daty podpisał w dniu 12 października 2021). Co istotne, Państwo Najmanowie zawierając z nami aneks – tym samym potwierdzili, że czują się związani mową.

Obaj zawodnicy wielokrotnie z pełną premedytacją naruszyli postanowienia naszych umów, jednocześnie przekazując w mediach informacje niezgodne z prawdą. P. podpisał z nami umowę 16 września 2021 wykluczając z II Gali Elite Fighters postać Psychotropa oraz warunkując, że informacje o walce wieczoru możemy do mediów przekazać dopiero w dniu jego gali 29 października 2021. Wykazywał profesjonalizm, o którym zapewniał do momentu, w którym podpisał się z inną federacją, prawdopodobnie z powodów finansowych.

Wtedy też dostrzegł wady prawne. Na żadnym etapie nie próbował dojść z nami do porozumienia, jednocześnie prosząc o kolejną zaliczkę „na święta” podczas spotkania aneksującego w Częstochowie. Od razu po ogłoszeniu dementował również jakoby ta walka miała odbyć się w naszej federacji, częstokroć powtarzał nieprawdziwe informacje. Zgodził się na wszystkie warunki, co też podkreślał w wywiadach sprzed 29 października 2021.

Próba wycofania się z umowy przez Marcina Najmana

Trzy dni przed galą MMA VIP 3 (26.10.2021, godzina 23:30) próbował zrezygnować z umowy wysyłając oświadczenie na maila media@elitefighters.tv i MMS na numer telefonu. Odpowiedź z naszej strony nastąpiła w dniu 29 października 2021 przed galą MMA VIP 3, a kolejna korespondencja została skierowana do Zawodnika w dniu 12 listopada 2021 i do dnia dzisiejszego ani p. Marcin Najman, ani też reprezentująca go p. Julita Najman nie ustosunkowali się do niej w żadnej formie.

Co więcej, stanowisko p. Marcina Najmana zmieniało się w czasie. Wspominał m.in. o rzekomych wadach prawnych, o wadach proceduralnych (bez wyjaśnienia, na czym te wady proceduralne miałyby polegać), a nawet o wypowiedzeniu umowy. Niestety, zakwestionowane przez Federację oświadczenie w ogóle nie odnosiło się do takich kategorii, nie zawierało też oświadczenia o wypowiedzeniu umowy.

W konsekwencji, umowa nadal obowiązuje obie strony, nie została skutecznie ypowiedziana. Natomiast p. Jacek Murański zgodnie z ustaleniami (co również pojawiło się w nagranym video promującym walkę wieczoru) zobowiązał się do swojego debiutu w naszej federacji. Podpisując z nami aneks do umowy musiał jednakże już planować debiut w innej organizacji, o czym świadczą m.in. liczne wypowiedzi włodarzy o poznaniu umiejętności Jacka właśnie u nich oraz następujące po sobie miesiąc po miesiącu gale. Również podczas nagrań trailera nie zdradził nam niczym zmiany zamiarów.

W związku z powyższym obaj Zawodnicy otrzymali wezwania do zapłaty kar umownych wynikających z wiążących umów. P. Julita Najman reprezentująca p. Marcina Najmana (6 naruszeń), pp. Joanna i Jacek Murańscy (po 4 naruszenia). Obaj Zawodnicy doprowadzili do strat finansowych i wizerunkowych naszą Federację.

Ze względu na szacunek do naszych Widzów i Fanów, lojalność, uczciwość i wiele innych przesłanek związanych z rzetelnością oraz zasadami poszanowania współpracy biznesowej, walka ta nie ma już prawa odbyć się w naszej Federacji. Nie możemy pozwolić sobie na trzymanie Widzów w niepewności co do jej finalizacji oraz możliwości odwołania w każdej chwili przez jednego z Zawodników. W swoim działaniu nie możemy liczyć jedynie na dobrą wolę dotrzymania warunków umowy przez obu Zawodników, którzy nie respektowali jej postanowień do tej pory.

Ze względu na stale narastającą liczbę naruszeń sprawa została przekazana na drogę prawną. Dlatego też 6 grudnia ogłosimy ostateczną walkę wieczoru II Gali Elite Fighters, a także odkryjemy pozostałą kartę walk. Tego dnia rozpocznie się również sprzedaż biletów. II Gala Elite Fighters odbędzie się zgodnie z zapowiedziami 29 stycznia 2021 w Arena Gliwice z motywem antycznej Grecji i Rzymu pod hasłem przewodnim „Potępienie niewiernych”.

Konferencja Prasowa Elite Fighters II

I Konferencja odbędzie się 9 stycznia, a druga 22 stycznia 2022. Przez cały styczeń odbywać się będą również spotkania online i konfrontacje z naszymi Zawodnikami. Gotowy na emocje, których się nie spodziewasz i których nazwać nie potrafisz? Bądź gotowy na wszystko. Nieprzewidywalność to właśnie Elite Fighters.

Wydarzenia towarzyszące Elite Fighters II

Time To Fight – 28.01.2022, 20:00
To gala, która odbędzie się 28 stycznia 2022 na otwartym Youtube kanału Elite Fighters i będzie udostępniana za darmo dla wszystkich zainteresowanych. To system turniejowy będą przepustką do kolejnych edycji gal Elite Fighters. W każdym zmierzy się 8 mężczyzn i 4 kobiety.

Targi Elite Sports Expo – 29-30.01.2022, 10:00-17:00

PPV II Gali Elite Fighters do nabycia w najlepszej możliwej cenie: https://ppv.elitefighters.tv/

Bilety do nabycia: Sprzedaż biletów rozpocznie się dnia 6 grudnia 2021, godzina 18:00

Zawodnicy I Gali Elite Fighters:

Mateusz Muran Murański, Warszawski Dresik, Ewa Eva Piekut, Weronika IAMWERO Piątek, Bartek Fit.pl Kubiak, Michał Mundek Dryja, Mateusz Tarzan Leśniak, Filip Ćwiek, Julia Queen of the Black Pelc, Julita Juchnowicz, Igor Izet Zając, Marcin Marcintus Dąbrowski, Krzysztof Bodychrist Ciesielski, Patryk Robalini Śliwa, Piotr Kung Fu Panda Kowalski, Maciek Szwechu Szwech, Miłosz Modlicha Włodkowski, Norbert Neted Grązka, Paweł Szulc, Kuba Lasik, Marcin Mielonidas Makowski

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement