MMA.ORG.PL

KSW

KSW71: Ikona kickboxingu rywalem Marcina Różalskiego na gali w Toruniu

Opublikowane

ksw 71 różal
źródło: KSW / kswmma.com

Podczas nadchodzącej gali   powróci nie tylko do organizacji , ale również do swoich sportowych korzeni, czyli do świata kickboxingu. W Arenie  były mistrz w wadze ciężkiej zmierzy się ze znanym na całym świecie i niezwykle doświadczonym holenderskim kickboxerem, Errolem Zimmermanem. Pojedynek, do którego dojdzie już 18 czerwca, odbędzie się na zasadach K1, ale w małych rękawicach. Starcie zostało zakontraktowane na trzy pięciominutowe rundy.

na galę w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

– W KSW zawsze byliśmy otwarci na to, co nowe, na to, co interesujące i widowiskowe – mówi Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW.

Zawsze uważaliśmy też, że wyjątkowym osobom, istotnym dla nas postaciom warto udostępnić miejsce, by mogły pokazać to, na co czekają fani. Bez wątpienia jest jedną z najbardziej wyjątkowych jednostek w historii KSW, do tego nietuzinkową personą, a dla takich warto czasem zrobić ustępstwo, w szczególności, jeśli jego walki nie tylko cieszyły, ale również tworzyły historię naszej organizacji. Z tego powodu po raz pierwszy w dziejach, zorganizujemy starcie, które nie odbędzie się na zasadach MMA, a w formule K1 w małych rękawicach. Takie rozwiązanie powinno zapewnić zarówno zawodnikom, jak i fanom największą radość z przeżywania tego niezwykłego momentu, jakim jest powrót Różala i jego pojedynek z ikoną świata kickboxingu, Errolem Zimmermanem.

Popularny „” jest byłym mistrzem wagi ciężkiej KSW. Pas zdobył podczas pamiętnej gali KSW 39: Colosseum, kiedy to w pięknym stylu znokautował Fernando Rodriguesa Jr. już w 16 sekundzie starcia. Po tej wygranej płocczanin zwakował tytuł i odwiesił na kołek rękawice do MMA. Później zawalczył jeszcze w kickboxingu i na , a teraz ponownie stanie do stójkowej konfrontacji, w której czuje się jak ryba w wodzie.

Zanim Marcin zadebiutował w MMA, toczył boje w kickboxingu i muay thai. Wywalczył tytuły mistrza świata organizacji ISKA i WKA w formule K1. Był wielokrotnym mistrzem polski w kickboxingu, a także zawodowym czempionem w boksie tajskim. „” ma na swoim koncie kilkadziesiąt stoczonych pojedynków w formułach stójkowych.

Errol Zimmerman jest prawdziwą legendą świata kickboxingu. W swojej karierze stoczył ponad setkę pojedynków, a kilkadziesiąt razy wygrywał, nokautując swoich rywali. Jest zwycięzcą między innymi turnieju K-1 World European Championship oraz Superkombat Heavyweight.  

W swojej karierze mierzył się z takimi ikonami kickboxingu jak: Semmy Schilt, Badr Hari czy Rico Verhoeven. Errol swoje bogate doświadczenie w ringu zdobywał praktycznie na cały świecie. Walczył nie tylko w Holandii, ale też w Belgii, Rosji, Singapurze, Niemczech, USA, Japonii, Szwecji, Rumunii, Korei Południowej, Hiszpanii czy Czechach.

Walka wieczoru | Main event

Walka o pas kategorii lekkiej | KSW Lightweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Marian #C (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs Sebastian #2 (12-6, 4 KO)

Karta główna | Main card

  • 120,2 kg/265 lb: Marcin Różalski vs Errol Zimmerman
  • 70,3 kg/155 lb: Borys #1 (22-9-1, 3 KO, 8 Sub) vs Daniel #1 FW (13-5, 1NC, 7 KO, 1 Sub)
  • 105 kg/231 lb: Artur (0-0) vs Sergiej (1-1, 1 KO)
  • 61,2 kg/135 lb: Jakub Wikłacz #1 (12-3-1, 9 Sub) vs Bruno Augusto dos Santos #3 (10-3, 1 KO, 5 Sub)
  • 120,2 kg/265 lb: Filip Stawowy (9-2, 8 KO) vs Michal Martínek (9-3, 6 KO)
  • 70,3 kg/155 lb: vs Donovan Desmae #5 (15-8, 7 KO, 4 Sub) vs Artur (22-13 2NC, 8 KO, 7 Sub)
  • 93 kg/205 lb: Marc Doussis (7-1 1 NC, 5 KO, 2 Sub) vs Przemysław Dzwoniarek (3-1, 2 KO)
Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement