MMA.ORG.PL

KSW

KSW 66 – wyniki pierwszych walk

Opublikowane

ksw 66
źródło: KSW / kswmma.com

Transmisję z gali 66 w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, na Litwie i na Łotwie można oglądać w serwisie Viaplay w ramach regularnej subskrypcji Viaplay Total. We wszystkich innych krajach, poza wymienionymi powyżej, transmisję z gali 66 można oglądać w serwisie KSWTV.COM.

Wojciech Janusz szybko poddał Damiana Skarżyńskiego

W boju dwóch debiutujących w klatce KSW zawodników Wojciech Janusz starł się z Damianem Skarżyńskim.

Wojciech Janusz od samego początku ruszył z pięściarskimi atakami. Po chwili przechwycił nogę Skarżyńskiego i przeniósł walkę na matę. W parterze Janusz zdobył plecy rywala i złapał go w duszenie, którym zakończył walkę.

Wynik: Wojciech Janusz pokonał Damiana Skarżyńskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:04, runda 1

Donovan Desmae poddał Łukasza Rajewskiego

Łukasz i Donovan Desmae, dwóch lubiących dawać efektowne boje zawodników, spotkało się w czwartym pojedynku gali .

Spokojnie rozpoczęli swoją walkę obaj zawodnicy, ale pojedyncze mocne ciosy i kopnięcia wychodziły z obu stron. W połowie rundy starcie trafiło do klinczu, który zainicjował Desmae. rozerwał klincz i walka wróciła na środek klatki. Pod koniec rundy Desmae ponownie złapał klincz i obalił Polaka. Walka szybko jednak wróciła do stójki, w której był skuteczniejszy.

Od początku drugiej rundy Rajewski dobrze kontrolował walkę i systematycznie trafiał przeciwnika. Desmae nie pozostawiał jednak ataków bez odpowiedzi i również punktował Polaka. W końcu Donovan przeniósł pojedynek na matę i będąc za plecami Polaka próbował go poddać. W końcu udało mu się złapać Łukasza w kończącą technikę i wygrać.

Wynik: Donovan Desmae pokonał Łukasza Rajewskiego przez poddanie (odwrotny trójkąt / balacha), 4:07, runda 2

Gracjan Szadziński znokautował Francesco Moriccę

W trzeciej walce gali w szczecińskiej Netto Arenie doszło do zderzenia dwóch mocnych stójkowiczów, Gracjana Szadzińskiego z Francesco Moriccą.

Mocno rozpoczął i starał się wywrzeć presję na rywalu. W pewnej chwili Polak trafił Włocha, a ten zachwiał się na nogach. W końcu Moricca przysiadł na macie, ale dość szybko wrócił do walki i dalej bił się w stójce. ruszył jednak do otwartego ataku, ale Włoch zaczął odpowiadać silnymi ciosami i bój toczył się dalej. Przy kolejnych wchodzących ciosach widać było, że Włoch jest naruszony, jednak cały czas trwał w stójce i tak zakończył pierwszą rundę.

W drugiej odsłonie Gracjan nieco spokojniej podszedł do pojedynku, a walka się wyrównała. Włoch przyjmował ataki, ale też dobrze odpowiadał swoimi akcjami. W pewnej chwili Szadziński trafił jednak potężnym prawym, po którym Włoch padł na matę i a Polak nie wypuścił już z rąk wygranej i dokończył dzieła zniszczenia na macie.

Wynik: Gracjan Szadziński pokonała Francesco Moriccę przez KO (cios), 1:58, runda 2

Kacper Koziorzębski zwyciężył z Hubertem Szymajdą

W drugim boju gali Kacper Koziorzębski zmierzył się z powracającym do klatki KSW Hubertem Szymajdą.

Ostrą szermierkę na pięści zaprezentowali od pierwszej sekundy walki obaj zawodnicy. W końcu Koziorzębski trafił mocnym ciosem, a następnie dołożył kopnięcie na wątrobę. Szymajda przetrwał te trudne chwile i walka trafiła do parteru. Po chwili starcie wróciło jednak do stójki i po kilku akcjach to Szymajda przejął inicjatywę i obalił rywala. I tym razem jednak bój wrócił do stójki.

Na początku drugiej odsłony Szymajda zaczął mocno nacierać i wywierać presję na rywalu. Bój szybko trafił jednak do parteru, w którym to Koziorzębski znalazł się z góry. Ostatecznie starcie wróciło do stójki, gdzie Koziorzębski trafił mocnym prawym, po którym Szymajda wylądował na macie, ale ponownie przetrwał trudny moment i już w parterze bronił się przed atakami Kacpra. Chwilę później walka na krótko wróciła do stójki, ale potem dalej toczyła się na macie.

Początek trzeciej rundy zdecydowanie trafił na konto Szymajdy, ale Koziorzębski szybko wrócił do kontroli konfrontacji. Potem walka trafiła do parteru i Koziorzębski utrzymywał tam pojedynek walcząc z górnej pozycji. Szymajda próbował jeszcze poddania, ale ostatecznie starcie zakończyło się na pełnym dystansie, a jego zwycięzcą został Kacper Koziorzębski.

Wynik: Kacper Koziorzębski pokonał Huberta Szymajdę przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 30-26)

Patryk Surdyn pokonał Davida Martnika

Galę KSW 66 otworzył pojedynek Patryka Surdyna z Davidem Martinikiem, młodych fighterów, którzy mieli za sobą po dwie walki w największej organizacji MMA w Europie.

Początkowo obaj zawodnicy wymieniali pojedyncze ciosy i kopnięcia. W drugiej minucie Patryk obalił jednak rywala i pracował dalej na macie. W końcu Polak zdobył plecy Czecha i próbował złapać duszenie, ale trafił też rywala piętą w krocze i po tym faulu sędzia zdecydowało, że walka wrócił do stójki.

Od początku drugiej odsłony walki obaj zawodnicy ruszyli do mocnych ataków w stójce, ale szybko złapał rywala w klincz pod siatką i przeniósł pojedynek na matę. Tam kontrolował i punktował rywala aż do końca rundy.

Chociaż trzecia odsłona boju rozpoczęła się od błyskawicznego ataku w wykonaniu Czecha, ostatecznie Polak ponownie obalił rywala i dalej walczył z nim na macie. Pod koniec rundy Polak zdobył dosiad i mocno zaatakował ciosami, jednak ostatecznie walka zakończyła się na kartach sędziowskich, którzy zwycięzcą wskazali Patryka Surdyna.

Wynik: Patryk Surdyn pokonał Davida Martinika przez jednogłośną decyzję (2 x 30-26, 30-25)

źródło: KSW / kswmma.com

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement