MMA.ORG.PL

KSW

Walka o pas wagi ciężkiej starciem wieczoru gali KSW 67 w Warszawie – zapowiedź

Opublikowane

ksw 67
źródło: KSW / kswmma.com

Pojedynek o pas wagi ciężkiej pomiędzy Philem De Friesem (20-6 1NC, 4 KO, 12 Sub) i Darko Stosiciem (16-4, 10 KO, 1 Sub) będzie starciem wieczoru drugiej gali w tym roku. Już 26 lutego w warszawskiej hali Global EXPO odbędzie się gala  67. W trakcie tego wydarzenia fani zobaczą również pojedynek czołowych zawodników wagi półśredniej, w którym Andrzej  (18-4, 11 KO, 3 Sub) zmierzy się z Adrianem Bartosińskim (10-0, 9 KO).

Bilety na dostępne na eBilet.pl

Niepokonany od 2017 roku król wagi ciężkiej, Phil De Fries, podczas gali stanie do szóstej obrony tytułu. Anglik ostatni raz walczył w kwietniu 2021 roku, kiedy to w superpojedynku rozbił przed czasem Tomasza Narkuna, mistrza wagi półciężkiej. Wcześniej w okrągłej klatce siłą pięści De Friesa ulegli: Michał , Luis Henrique, Karol i Michał .

Rywalem De Friesa będzie niebezpieczny Darko Stosić, który rozbił wszystkich dotychczasowych rywalki w klatce KSW. Stosić przebojem wkroczył do organizacji KSW brutalnie nokautując Michała Włodarka. W kolejnym boju już w pierwszej rundzie znokautował Michała Kitę. Podczas gali KSW 63 wygrał natomiast z Michałem Andryszakiem. Serb wszystkie trzy zwycięstwa zanotował w 2021 roku, czym zapracował na miano pierwszego pretendenta do tytułu.

Andrzej , były podwójnym mistrz organizacji , zadebiutował w KSW w roku 2020 i w pięknym stylu pokonał przed czasem Tomasza Jakubca. W kolejnym boju wykazał się niesamowitą walą walki i determinacją, bowiem prawie całą pierwszą rundę przewalczył ze złamaną nogą. Nie mogąc jednak kontynuować boju zakończył starcie z Mariusem Zaromskisem jako przegrany. Po powrocie do zdrowia błyskawicznie zrewanżował się Litwinowi i znokautował go już w pierwszych minutach pojedynku.

Niepokonany Adrian wszedł do organizacji KSW prosto z programu „Tylko Jeden”. W pierwszy boju w okrągłej klatce znokautował Lionela Padillę, a w drugim szybko rozbił Michała Michalskiego. W całej karierze Bartosińskiego jego walki tylko dwa razy kończyły się na kartach sędziowskich. W dziewięciu pojedynkach rywale popularnego „Bartosa” byli nokautowani.  

Walka o pas kategorii ciężkiej | KSW Hevyweight Championship Bout

120,2 kg/ 265 lb: Phil De Fries (20-6, 1NC, 4 KO, 12 Sub) vs Darko Stosić (16-4, 10 KO, 1 Sub)

77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk (18-4, 11 KO, 3 Sub) vs Adrian (10-0, 9 KO)

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement