MMA.ORG.PL

KSW

Tomasz Adamek vs Artur Szpilka II – tym razem w MMA?!

Opublikowane

adamek szpilka w mma
fot.:static.bokser.org/gallery/bokserzy/polska/Adamek-Tomasz/rywal/20141108-ArturSzpilka/srodek/tomasz-adamek-artur-szpilka-srodek-002.jpg

Ależ nokautująca informacja spływa z obozów bokserskich! Artur (24-5, 16 KO) kontra Tomasz (53-6, 31 KO) w formule MMA? Czy dojdzie do rewanżu i tym samym kolejnej potyczki między polskimi „ciężkimi”? Potwierdza rozmowy z obydwoma pięściarzami!

Czy walka bokserów w MMA to freak fight?

Informacja o potencjalnym rewanżu dwóch bardzo głośnych nazwisk w świecie sportów walki (i to nie tylko w Polsce!) spadła niczym grom z jasnego nieba. Tomasz ma już swoje lata na karku, Artur zaś nie prezentował się w swoich ostatnich walkach zbyt dobrze. Czy zatem rewanż w boksie nie miałby sensu? Może stąd pomysł na walkę w formule MMA, na którą jest cały czas ogromny boom nad Wisłą?

„Uważam, że dla kibiców byłoby to ciekawostką. Walka w nowej formule, a do tego jeszcze rewanż. Rewanż w boksie jeszcze zawsze można zrobić później, gdybyśmy obaj wyrazili zgodę, ale taki niepisany rewanż w nowej formule, któremu będzie towarzyszyła niepewność, jak się zachowamy, bo obaj nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z MMA, byłby czymś ciekawym.”

Artur w rozmowie z Arturem Gacem dla Interia.pl

Przypomnijmy, że „SZPILA” stoczył swoją ostatnią walkę w maju bieżącego roku w Rzeszowie, przegrywając bardzo szybko z Łukaszem Różańskim. „GÓRAL” zaś ma wrócić na ring po trzyletniej przerwie i stoczyć dwie walki bokserskie, pierwszą już tej jesieni.

„Dlaczego ? Dla Adamka to nowość, a dla mnie nie? Przecież nigdy nie walczyłem w klatce, bo nie liczmy dwóch treningów. Wiadomo, że jak stanie naprzeciwko siebie dwóch bokserów, to bardziej będziemy mieli do czynienia ze stójką. A jeśli któryś upadnie, to drugi będzie mógł go dobić. Oczywiście, że nie nauczymy się MMA w kilka miesięcy.”

ARTUR SZPILKA W ROZMOWIE Z ARTUREM GACEM DLA INTERIA.PL

Sądząc po wypowiedziach nie tylko Artura ale także potwierdzeń rozmów przez włodarzy , można snuć wnioski, że niedługo dojdzie do oficjalnych potwierdzeń zakontraktowania bokserów w świecie MMA.

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement