MMA.ORG.PL

POZOSTAŁE

Stowarzyszenie MMA Polska – IMMAF sygnatariuszem Kodeksu WADA

Opublikowane

martin lewandowski

Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF), do której należy Stowarzyszenie , stała się oficjalnie sygnatariuszem Kodeksu WADA (Światowej Agencji Antydopingowej).

Kodeks jest dokumentem harmonizującym przepisy w dziedzinie antydopingu w sporcie dla wszystkich dyscyplin sportu i wszystkich państw.

„Mam to! Po wielu latach MMA zostało w pełni uznane jako pełnoprawną dyscyplinę sportową przez jedną z trzech najważniejszych międzynarodowych instytucji na świecie. Jest to milowy krok dla całej dyscypliny na każdym kontynencie. Cieszę się bardzo, że Stowarzyszenie jest częścią właśnie IMMAF” – mówi , prezes Stowarzyszenia.

Światowa Agencja Antydopingowa jest niezależną międzynarodową organizacją odpowiedzialną za wspieranie, koordynowanie i nadzorowanie walki z dopingiem w sporcie we wszystkich jego przejawach. Uzyskanie statusu sygnatariusza Kodeksu WADA jest kolejnym ważnym krokiem na drodze wejścia amatorskiego MMA do rodziny sportów olimpijskich.

International Mixed Martial Arts Federation jest międzynarodową organizacją powstałą w roku 2012. Zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad sto organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Źródło: Biuro prasowe Stowarzyszenia MMA Polska; mmapolska.org; Na zdjęciu , prezes MMA Polska i Witold Bańka, prezes Światowej Agencji Antydopingowej

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement