MMA.ORG.PL

POZOSTAŁE

Rosyjska i Białoruska organizacja zawieszone w Międzynarodowej Federacja MMA!

Opublikowane

mma polska
źródło: Stowarzyszenie MMA Polska / mmapolska.org

International Mixed Martial Arts Federation, międzynarodowa organizacja zarządzająca amatorskim MMA, podjęła decyzję o zawieszeniu członkostwa Rosyjskiej Unii MMA i Białoruskiej Federacji Walki Wręcz i MMA.

Zawieszenie w prawach członka uniemożliwia rosyjskim i białoruskim organizacjom brania udziału we wszystkich międzynarodowych zawodach przygotowywanych przez IMMAF. Oba kraje nie będą też mogły organizować wydarzeń pod banderą IMMAF.

Tym samym IMMAF jednoczy się z innymi dyscyplinami sportu, które wspólnie bojkotują Rosję i Białoruś za atak na Ukrainę.


Stowarzyszenie , które należy do International Mixed Martial Arts Federation, z całą stanowczością popiera tę decyzję, a , prezes Stowarzyszenia, osobiście zaangażował się w sprawę.

– Interweniowałem w tym temacie u władz IMMAF – wyjaśnia Lewandowski. – Organizacja zwołał nadzwyczajne posiedzenie zarządu, którego efektem jest ta decyzja.

Organizacja IMMAF działa na sportowym rynku od dziesięciu lat. Dziś zrzesza ponad 120 organizacji zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu. Na mistrzostwa świata i inne zawody organizowane przez IMMAF przybywają setki zawodników z każdego zakątka globu.

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement