MMA.ORG.PL

KSW

Starcie o pas wagi lekkiej walką wieczoru KSW 71! Marian Ziółkowski wraca do klatki bronić tytułu mistrza

Opublikowane

ziółkowski rajewski ksw71
źródło: KSW / kswmma.com

Marian  (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) stanie do trzeciej obrony tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej podczas gali  w Arenie . Pretendentem do pasa będzie drugi zawodnik rankingu tej dywizji, będący na fali trzech zwycięstw Sebastian  (12-6, 4 KO). Starcie to zwieńczy pierwszą w historii galę Toruniu, która odbędzie się 18 czerwca.

na galę są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na platformie .

Podczas tej gali dojdzie również do wielce wyczekiwanego debiutu w MMA byłego pięściarza, Artura Szpilki.


Marian od wielu miesięcy zachwyca zarówno ekspertów, jak i kibiców, którzy oglądają jego poczynania i coraz dłuższe panowanie w kategorii lekkiej . „Golden Boy” po tytuł sięgnął w grudniu 2020 roku, kiedy to w znakomitym stylu odprawił kopnięciem na korpus Romana Szymańskiego, czym zrewanżował mu się za starcie sprzed sześciu lat.

Następnie Ziółkowski obronił pas w pojedynkach z Maciejem Kazieczką i Borysem Mańkowskim. Warszawianin ma zatem na koncie nie tylko trzy wygrane walki mistrzowskie z rzędu, ale również trzy zwycięstwa z zawodnikami trenującymi w poznańskich klubach.

Także podczas KSW 71 czempionowi przyjdzie skrzyżować rękawice z fighterem ze stolicy wielkopolski. Choć Sebastian pochodzi z Płocka, to od lat trenuje już w poznańskim Czerwonym Smoku. 30-latek wygrał osiem z ostatnich dziewięciu pojedynków i serią trzech zwycięstw w okrągłej klatce KSW otworzył sobie drogę do pojedynku mistrzowskiego.

Rajewski ostatnio pewnie wypunktował Niklasa Backstroma, a wcześniej w podobnym stylu zostawił w pokonanym polu byłego mistrza KSW, Artura Sowińskiego, oraz twardego Savo Lazicia.

Karta walk KSW71

Stan na dzień 23.05: Walka wieczoru | Main event

Walka o pas kategorii lekkiej | KSW Lightweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski #C (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs Sebastian Rajewski #2 (12-6, 4 KO)

Karta główna | Main card

105 kg/231 lb: Artur (0-0) vs TBA

70,3 kg/155 lb: vs Donovan Desmae #5 (15-8, 7 KO, 4 Sub) vs Artur (22-13 2NC, 8 KO, 7 Sub)

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement