MMA.ORG.PL

FAME MMA

Mańkowski vs Parke III? Borys wyraża zgodę na rewanż za FAME MMA 11

Opublikowane

mańkowski

przeżywa w naszym kraju swoje przysłowiowe „5 minut”. Północnoirlandzki zawodnik MMA zasłynął w Polsce głównie z trylogii walk z Mateuszem Gamrotem. Były zwodnik UFC i jest bardzo gorącym nazwiskiem w kontekście potencjalnych pojedynków o wysoce medialnym wydźwięku. Dzięki temu trafił do organizacji , na której to najpierw pokonał Kasjusza Życińskiego, a w ostatniej walce, podczas jedenastej odsłony gali uległ w pojedynku bokserskim Borysowi Mańkowskiemu.

Było to drugie starcie obu gentlemanów. Pierwsze zakończyło się zaskakującą przegraną faworyzowanego Mańkowskiego. Mamy zatem remis 1:1, choć walki odbywały się na innych zasadach. „Tasmanian Devil” podczas jednego z wywiadów po gali 11 zapewnia jednak, że zgodzi się na rewanż z Normanem by ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości i dać kolejne wielkie show. Wysoce prawdopodobne zatem, że zawodnik z Irlandii Płn. rozegra dwie trylogie walk, czego w Polskim MMA jeszcze nie było!

Parke katem zawodników KSW

poza wspomnianymi pojedynkami z Gamrotem i Mańkowskim, ma na swoim rozkładzie walk zdecydowanie więcej istotnych pojedynków, zakończonych sukcesami mimo iż zwykle nie startowal z pozycji faworyta. Pokonał m.in. Marcina Wrzoska na 50 w Londynie, Artura Sowińskiego na KSW 49 w Trójmieście, Łukasza Chlewickiego na KSW 43 we Wrocławiu czy Macieja na EFM SHOW 2 w Sofii.

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement