MMA.ORG.PL

KSW

KSW71: Szpilka vs Radczenko i wielki powrót „Różala”

Opublikowane

ksw71, szpilka radczenko, różal
źródło: KSW / kswmma.com

Podczas nadchodzącej gali  Artur (0-0) zadebiutuje w MMA i zmierzy się z ukraińskim pięściarzem, Siergiejem Radczenką (1-1, 1 KO), będzie to rewanż za bój w bokserskim ringu. W trakcie wydarzenia dojdzie również do długo wyczekiwanego powrotu byłego mistrza wagi ciężkiej Marcina „Różala” Różalskiego (7-4, 4 KO, 2 Sub).

na galę są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl

Już 18 czerwca organizacja po raz pierwszy w historii zawita do Torunia. Gala KSW 71 odbędzie się w hali Arena , a do okrągłej klatki wejdzie wówczas gwiazda bokserskich ringów, Artur . W debiucie w nowej dla siebie formule walki „Szpila” zmierzy się z Siergiejem Radczenką, z którym walczył już raz w bokserskim ringu.

Panowie starli się w marcu 2020 roku. Polak wygrał ten pojedynek na punkty, ale werdykt wzbudził wiele kontrowersji. Zaraz po tym starciu mówiło się o rewanżu, jednak ostatecznie nigdy do niego nie doszło. Teraz obaj zawodnicy będą mieli okazję zamknąć swoją sportową rywalizację w okrągłej klatce KSW.

szpilka ksw 71

Artur Szpilka jest jednym z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy. 33-latek z Wieliczki ma za sobą bogatą karierę w ringu. W zawodowym boksie stoczył 29 pojedynków, z których 24 zakończyły się jego zwycięstwem. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej, ale musiał wówczas uznać wyższość Deontaya Wildera. Szpilka ma na swoim koncie zwycięstwa nad tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz , Mariusz Wach czy Mike Mollo.

Siergiej ma za sobą 15 zawodowych konfrontacji w ringu, z których 8 zakończyło się jego wygranymi. W odróżnieniu od Artura Szpilki, ma już za sobą debiut w zawodowym MMA. W mieszanych sztukach walki stoczył dwa pojedynki, z czego jeden wygrał. Radczenko w młodości trenował też zapasy, ale potem skupił się w całości na pięściarstwie.

Podczas gali KSW 71 dojdzie również do wielkiego powrotu Marcina Różalskiego. Popularny „” jest byłym mistrzem wagi ciężkiej KSW. Pas zdobył podczas pamiętnej gali KSW 39: Colosseum, kiedy to w pięknym stylu znokautował Fernando Rodriguesa Jr.

Po tej wygranej Marcin zwakował tytuł i odwiesił na kołek rękawice do MMA. Później zawalczył jeszcze w kickboxingu i na . związany jest z KSW od roku 2011. Pod banderą największej polskiej organizacji pokonał między innymi Pawła Słowińskiego i Mariusza Pudzianowskiego.

ziółkowski rajewski ksw71

Karta walk KSW71

stan na dzień 30.05: Walka wieczoru | Main event

Walka o pas kategorii lekkiej | KSW Lightweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Marian #C (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs Sebastian #2 (12-6, 4 KO)

Karta główna | Main card

  • 105 kg/231 lb: Artur Szpilka (0-0) vs Sergiej Radczenko (1-1, 1 KO)
  • 120,2 kg/265 lb: (7-4, 4 KO, 2 Sub) vs TBA
  • 70,3 kg/155 lb: vs Donovan Desmae #5 (15-8, 7 KO, 4 Sub) vs Artur (22-13 2NC, 8 KO, 7 Sub)
Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement