MMA.ORG.PL

KSW

KSW70: Bitwa legend w Łódzkiej Atlas Arenie! Pudzian – Materla walką wieczoru

Opublikowane

pudzian materla ksw 70
źródło: KSW / kswmma.com

Ależ petarda od ! Ledwie ogłoszono pełną kartę kwietniowej gali KSW69 w Warszawie, a już mamy ogłoszenie superfightu, który zwieńczy majową odsłonę Konfrontacji Sztuk Walki. Czy to będą „kłopoty, kłopoty” Materli? Czy jednak doświadczony „Cipao” da lekcję MMA Pudzianowskiemu? To będzie prawdziwy dylemat również dla fanów spoza kategorii sportów walki, czy wybrać finał piłkarskiej Ligi Mistrzów, czy .

Dwie legendy organizacji wejdą do klatki podczas . Mają na koncie łącznie 49 walk w KSW i obaj mogą już teraz pochwalić się statusem ikon polskiego MMA. Były mistrz wagi średniej i „Bijące Serce KSW”, Michał  (31-8, 11 KO, 13 Sub), zmierzy się 28 maja w Atlas Arenie z najsilniejszym człowiekiem na Ziemi, Mariuszem Pudzianowskim (16-7 1NC, 11 KO). Pojedynek ten będzie walką wieczoru łódzkiego wydarzenia i odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej.


na galę w Łodzi dostępne są w serwisie eBilet.pl

Mariusz to człowiek, który zupełnie zmienił oblicze polskiego MMA. Pięciokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata zadebiutował w KSW podczas gali KSW 12 w 2009 roku i przyciągnął za sobą miliony fanów. Od tamtej pory zawodnik z Białej Rawskiej stoczył 23 pojedynki w białym ringu i okrągłej klatce. „” ma na koncie najwięcej nokautów i nokautów technicznych w historii KSW. W ostatnim czasie zanotował serię czterech wygranych.

Michał nie bez powodu nazywany jest „Bijącym Sercem KSW”. Były mistrz wagi średniej jako pierwszy zawodnik w historii wygrał 20 pojedynków w polskiej organizacji. Berserker ze Szczecina od momentu debiutu w KSW podczas gali KSW 6 w 2006 roku ustanowił wiele innych rekordów. Niezwykle widowiskowy i porywający fanów styl walki Materli pozwolił mu sięgnąć aż sześciokrotnie po nagrody za walkę wieczoru, a trzykrotnie za najlepszy nokaut gali.

Walka wieczoru | Main event

120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski (16-7 1NC, 11 KO) vs Michał Materla (31-8, 11 KO, 13 Sub)

Karta główna | Main card

83,9 kg/185 lb: Radosław (3-0, 2 KO) vs TBA

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement