MMA.ORG.PL

KSW

KSW 77: Największa walka w historii KSW oraz pojedynek mistrzowski na XTB KSW 77 w Gliwicach

Opublikowane

pudzian-khalidov
źródło: KSW / kswmma.com

Starcie dwóch największych gwiazd w historii organizacji będzie walką wieczoru nadciągającej gali XTB 77, która odbędzie się 17 grudnia w Arenie Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov skrzyżują rękawice w największej konfrontacji legend, do jakiej doszło w okrągłej klatce. Drugim bojem grudniowego wydarzenia będzie długo wyczekiwana walka o pas wagi koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem. Sponsorem tytularnym gali jest firma XTB. #

na galę XTB w sprzedaży na eBilet.pl

O tej walce mówiło się od dawna, a po tym jak w maju Mariusz znokautował Michała Materlę na gali , a następnie zgodził się na konfrontację z Mamedem Khalidovem, klamka zapadła. Do starcia największych gwiazd organizacji musiało dojść. Mariusz jest dziś na fali pięciu wygranych z rzędu, a pojedynek z Mamedem będzie jego trzecią konfrontacją z jedną z legend MMA w Polsce.

Najpierw na gali ” zdominował i rozbił pierwszego turniejowego mistrza KSW, Łukasza Jurkowskiego, a następnie znokautował wspomnianego wcześniej Michała Materlę. Teraz zawodnik z Białej Rawskiej stanie przed największym wyzwaniem w karierze i najtrudniejszym rywalem, z jakim przyszło mu się do tej pory mierzyć. Khalidov jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce.

Na swoim koncie ma stoczonych 45 pojedynków, z których 35 wygrał. Zawodnik z Olsztyna to prawdziwy fenomen mieszanych sztuk walki i człowiek, który potrafi w klatce zafundować rywalom nie tylko niespotykane nokauty, ale też ekwilibrystyczne poddania. Były mistrz wagi średniej i półciężkiej KSW po raz pierwszy jednak stanie naprzeciwko rywala z królewskiej kategorii wagowej i będzie musiał się zmierzyć nie tylko z jego masą, ale też potężną, nokautującą siłą ciosu.  

Sebastian i Jakub Wikłacz mieli zmierzyć się z sobą w pierwszej połowie tego roku, ale kontuzja Jakuba pokrzyżowała te plany. W tym czasie Sebastian stanął do obrony pasa przeciwko Werllesonowi Martinsowi i poddał go na gali . Jakub natomiast wrócił do pełnej sprawności i na gali w przepięknym stylu pokonał Bruno Augusto Dos Santosa. Teraz Sebastian i Jakub stanął naprzeciwko siebie po raz trzeci w historii.

Do ich pierwszej walki doszło w roku 2017 i wówczas to Jakub był górą. Trzy lata później, już w klatce KSW, Sebastian zrewanżował się za pierwszą przegraną i znokautował Jakuba w trzeciej rundzie pojedynku. Tym razem rywalizacja odbędzie się na szczycie wagi koguciej, a na szali zostanie położony mistrzowski pas.  

Walka wieczoru | Main Event

120,2 kg/265 lb: Khalidov #1 MW (35-8-2, 15 KO, 16 Sub) vs Mariusz #3 (17-7, 12 KO)

Karta główna | Main card

Walka o pas wagi koguciej | Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Sebastian #C (10-2, 4 KO, 3 Sub) vs Jakub Wikłacz #1 (13-3, 9 Sub)

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement