MMA.ORG.PL

KSW

KSW 65 – Damian Janikowski wystąpi na dzisiejszej gali w Gliwicach?

Opublikowane

damian janikowski ksw
fot.: Materiały prasowe KSW

Już dziś, już za parę godzin dojdzie do historycznego starcia na gali 65. 18 grudnia w Arenie Gliwice dojdzie do największej walki w historii Konfrontacji Sztuk Walki pomiędzy Mamedem Khalidowem a Chorwatem – Roberto Soldiciem. Organizatorzy podeszli bardzo profesjonalnie do tematu (nauczka po niedoszłym starciu Pudzian-Bombardier w pierwszym terminie), bowiem w przypadku niedyspozycji jednego z zawodników, przygotowano niezwykle solidne zastępstwo.

Damian Janikowski w walce wieczoru KSW 65?

Stawką walki wieczoru jest pas w wadze średniej, który należy do Mameda Khalidowa. Chorwacki „Robocop” postara się pójść za ciosem i wywalczyć drugi tytuł po tym jak zdominował całkowicie kategorię półśrednią.

W rozmowie z portalem fightsport.pl Damian przekazał światu niezwykle interesującego „newsa”. Brązowy medalista olimpijski w zapasach zdradził bowiem, że jest zawodnikiem rezerwowym w przypadku kontuzji czy ogólnej niedyspozycji do walki któregoś z bohaterów main eventu.

walczy w federacji od 2017 roku, gdzie wygrał 6 z 10 swoich pojedynków. W ostatnim występie w klatce na KSW 63, przegrał po decyzji sędziów z Pawłem Pawlakiem.

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement