MMA.ORG.PL

POZOSTAŁE

Blisko 700 zawodników zapisanych na 10. Mistrzostwa MMA w Puławach

Opublikowane

Blisko 700 zawodników zapisanych na 10. Mistrzostwa MMA w Puławach
Na dziesiąty z cyklu Mistrzostw MMA przygotowany przez Stowarzyszenie zarejestrowało się blisko 690 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Zakończyły się na 10. Mistrzostwa MMA. Na liście startowej znalazło się 687 zawodników i zawodniczek ze 141 klubów z całego kraju. Będzie to piąty z rzędu, w którym wystartuje ponad pół tysiąca fighterów i drugi z największą liczbą startujących w historii Stowarzyszenia. Wstępnie zaplanowano aż 668 pojedynków, które rozegrają się w aż pięciu klatkach.

Dziesiąte wydarzenie z cyklu Mistrzostw MMA Stowarzyszenia odbędzie się w hali sportowej Grupa Azoty Arena w Puławach, przy ul. Lubelskiej 59. Stowarzyszenie po raz drugi w historii zawita ze swoim wydarzeniem do tego miasta. Ostatnie zawody w tym miejscu rozegrane zostały 11 czerwca 2022 roku. 10.

Podczas najbliższych zawodów w rywalizacji wezmą udział tzw. kadeci, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia oraz juniorzy (18-21 lat) i seniorzy, czyli osoby powyżej 21. roku życia. Zmagania amatorskich fighterów odbędą się 9 marca. Zawodnicy będą rywalizować od godziny 8:00. Turniej będzie transmitowany na żywo na profilu MMA Polska w serwisie YouTube, a na miejscu będzie otwarty dla publiczności.

  1. Mistrzostwa MMA są pierwszym turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok.

Zapowiedź wydarzenia:

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Advertisement

Facebook

Advertisement
Advertisement